Zrnková káva

Musetti nabízí lepší a pečlivější výběr kávových zrn pro výrobu exkluzivních směsí, které si vzájemně vyhovují. Dopřejte si potěšení z čerstvě připravené kávy Musetti a vychutnejte si jedinečný smyslový zážitek.

#ShowMore#

Zrnková káva nabízí intenzivní aroma i lahodnou chuť

Káva nás provází už po staletí a patří k jednomu z celosvětově nejoblíbenějších nápojů. Krásně voní, má výraznou chuť a dobíjí nás potřebnou energií. Ani vy nedáte na šálek dobré kávy dopustit? Potom možná hledáte a zkoušíte, který druh či příchuť vám nejvíce zachutnají. Pojďme se nyní ponořit do tajů kávy zrnkové, která je považována za to nejkvalitnější, co můžete na kávovém trhu dostat.

Čerstvost nade vše

Zrnková káva je charakteristická výraznou vůní i chutí, které si dokáže udržet déle než ostatní druhy káv. Pochutnávají si na ní největší fajnšmekři, ale užijete si ji samozřejmě i jako kávový začátečník.

Největší výhodou zrnkové kávy je její čerstvost. V tomto případě ale samozřejmě záleží i na tom, kdy si ji pomelete. Ano, k přípravě zrnkové kávy v domácím prostředí budete potřebovat buď mlýnek, případně speciální kávovar.

Za kávovar si pochopitelně připlatíte, zatímco mlýnek seženete obvykle za pár stovek. Můžete volit jak elektrický, tak ruční. Druhý jmenovaný má přídech příjemné nostalgie a příprava kávy se díky němu stane skoro magickým rituálem.

Zrnkovou kávu se doporučuje mlet těsně před přípravou – jen tak bude stoprocentně čerstvá. Nezapomeňte také na správné uchovávání kávových zrn. Ideálně je skladujte v dobře uzavřené nádobě bez přístupu vzduchu, vlhkosti i světla. Někteří lidé mají tendence dávat kávu do ledničky, což je určitě špatně. Tmavá spíž je pro tento účel mnohem lepší.

A jak je to s druhy a příchutěmi?

V základu se zrnková káva dělí na dva druhy: arabiku a robustu. Liší se způsobem pěstování, tvarem zrn a samozřejmě také chutí, kterou výsledný nápoj nabídne.

Arabika je mezi milovníky kávy populárnější. Představuje dokonce zhruba tři čtvrtiny světové produkce, přičemž největším producentem je Brazílie. Vyznačuje se jemnější chutí, v níž můžete cítit podtóny ovoce či květin. Zároveň může být trošku kyselejší.

Robusta představuje 25 % světové produkce a nejvíce se jí vypěstuje ve Vietnamu. Má intenzivnější, hořkou chuť. Obsahuje také mnohem více kofeinu než arabika, takže je silnější.

Výsledná chuť kávy však záleží i na dalších faktorech, k nimž patří třeba způsob pražení a celková kvalita zpracování. Na té si obzvláště zakládá i značka Musetti, která svým zákazníkům nabízí jedinečnou kávu už více než osmdesát let.

Když se tradice snoubí s kvalitou

Značka Musetti nabízí celou řadu vynikajících zrnkových káv, ze kterých si vybere opravdu každý. Kávová zrna procházejí přísným a pečivým výběrem a vy si díky nim můžete dopřát zcela výjimečný zážitek s šálkem té nejlahodnější kávy.

Vyzkoušejte třeba nádherně krémovou kávu Cremissimo – směs, v níž převažuje jemná arabika doplněná o intenzivní robustu. V kávě si budete moci vychutnat tóny čokolády, kakaa i lískových oříšků.

Máte raději ovocnější příchuti? Pak vám nejspíš zachutná káva Musetti Evoluzione, ve které ucítíte tóny citronu a pomeranče, ale taky mandlí.

Jestliže z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete pít kávu s kofeinem, vězte, že v nabídce káv Musetti najdete i zrnkovou kávu zcela bez kofeinu. Vůbec to neznamená, že by byla horší než její tradiční „sestry“. Bezkofeinová káva Musetti vás okouzlí vynikající plnou chutí i jemným kávovým aroma. Navíc v ní ucítíte podtóny vanilky a sušeného ovoce.

A pro skutečné fajnšmekry vznikla káva Musetti Gold Cuvée, kterou si značka Musetti nadělila ke svým 80. narozeninám. V této originální směsi si vychutnáte nevšední kombinaci tónů citrusů i kakaa.

V nabídce zrnkových káv Musetti najdete ještě více. Stačí si vytipovat tu pravou variantu, která udělá radost právě vám. Ať zvolíte jakkoli, věřte, že nešlápnete vedle, protože všechny směsi jsou připravované s naprostou profesionalitou a zároveň s láskou.

 

 

 

Cena

349569
1349569
Armonico zrno 1kg produkt
508 Kč bez DPH
569 Kč

Balení zrnkové kávy Musetti Armonico Hmotnost balení: 1 kg Intenzita:  Složení: Arabica – Robusta Převládající tóny: kakao, lískový oříšek.

20253
Zrnkova kava Musetti Gentile 1
356 Kč bez DPH
399 Kč

Balení zrnkové kávy Musetti Gentile Hmotnost balení: 0,5 kg Intenzita: Složení: 100% Arabica  Převládající tóny: citrusové plody, mandle

21023
Deca zrno 500g product
312 Kč bez DPH
349 Kč

Balení zrnkové kávy Musetti Deca Hmotnost balení: 0,5 kg Intenzita: Složení: Arabica - Robusta Převládající tóny: vanilka, sušené ovoce.

21022
3 položek celkem