Kompatibilní kapsle Lavazza A Modo Mio

Veškerá kvalita kávy Musetti v sortimentu kapslí kompatibilních s kávovary Lavazza A Modo Mio®. Mnoho příchutí pro čistý smyslový požitek. Výroba těchto kapslí je nezávislá a není přímo ani nepřímo spojena se společností LUIGI LAVAZZA S.P.A.

#ShowMore#

Kapsle pro kávovary Lavazza A Modo Mio? Zkuste ty od Musetti

Spousta lidí nedá bez kávy ani ránu. Jenže v našem každodenním uspěchaném shonu často není čas na kávový rituál s mletím čerstvé zrnkové kávy. Přesto si můžete připravit kvalitní a lahodný nápoj rychle a jednoduše. Poslouží k tomu praktické kávové kapsle.

Rozličné druhy i příchutě

Kávové kapsle jsou vynikající alternativou, pokud si chcete vychutnat dobrou kávu bez složité přípravy. Uvnitř kapslí se totiž nachází mletá káva, která je předem pečlivě odvážená. Každá porce tak představuje ideální množství právě pro jeden šálek.

Připravit si můžete různé druhy nápojů – espresso, cappuccino, latte macchiato , bezkofeinovou kávu, horkou čokoládu nebo třeba čaj.

Co se týče kávy, vybírat lze z nejrůznějších příchutí. Na trhu jsou k dostání kapsle s arabikou, která je kyselejší, sladší a chuťově intenzivnější. Samozřejmě můžete vyzkoušet i robustu. Ta je spíše hořká a obsahuje také více kofeinu, takže je silnější. V neposlední řadě existují i směsi, které oba základní druhy kombinují.

Možností je tedy spousta. Pozor ale dávejte při výběru kávovaru. Každý je totiž určený jen na konkrétní značku kapslí (případně na vhodné alternativy). Konkurenční značky ale v kávovaru obvykle připravovat nemůžete.

Nejdřív vyberte kapsle, teprve potom kávovar

Z toho, co bylo řečeno výše, tedy vyplývá, že je potřeba vybírat vhodný kávovar s rozmyslem. Uvědomte si, že jej budete moct využívat právě jen pro kapsle. Proto se vyplatí nejprve prozkoumat jejich nabídku. Zvažte, jaký druh kávy budete nejčastěji připravovat a jaké příchuti vás nejspíše potěší. Podle toho potom zvolte přístroj dané značky.

Samotná příprava kávy je následně hračka. Stačí nalít vodu do nádržky, vložit kapsli a stisknout tlačítko. Do hrnečku vám pak steče výborný nápoj včetně pěny – a to bez nutnosti šlehat mléko.

Drobnou nevýhodou je, že většina těchto kávovarů zvládne připravovat v jednu chvíli jen jeden šálek. Pokud tedy máte hosty, bude příprava kávy trochu zdlouhavější. Lahodný a voňavý výsledek ovšem za trochu čekání rozhodně stojí.

Údržba kávovaru je jednoduchá. Tím, že je káva balená v kapslích, nedochází k jejímu rozsypání, takže se přístroj nijak nezašpiní. Stačí jej proto tu a tam otřít vlhkým hadříkem.

Použité kapsle potom jednoduše vyhodíte do směsného odpadu. Pokud smýšlíte ekologicky, můžete je třídit – zbylou sedlinu do bioodpadu nebo na kompost, plastovou mističku a hliníkové víčko vždy do příslušného kontejneru.

A jak je to se skladováním plných kapslí? Nemusíte se obávat jejich znehodnocení. Vakuové balení se postará o zachování vůně i chuti kávy, a to i po delší době.

Vyzkoušejte alternativu od Musetti

Pokud jste se rozhodli pro nákup kávovaru na kapsle, možná jste vybrali model Lavazza A Modo Mio. Teď se musíte porozhlédnout po kapslích téže značky, případně zvolit alternativu, která je s tímto přístrojem kompatibilní.

Co se týče alternativních kapslí, rozhodně to neznamená, že jsou horší. Značka Musetti například nabízí velmi kvalitní kávu, na které si dozajista pochutnáte. Kapsle pro kávovary Lavazza A Modo Mio prodává Musetti v praktickém balení po dvanácti kusech. Vybírat můžete ze tří druhů.

Mio Espresso představuje možnost, jak si doma vykouzlit parádní kávu v italském stylu. Směs arabiky a robusty v sobě ukrývá jemnou příchuť kakaa a pečiva.

Káva Cremissimo přináší, jak už název napovídá, bohatou krémovou chuť. Převládá v ní arabika nad robustou a těšit se můžete na podtóny čokolády, kakaa, lískových oříšků a pečiva.

Pokud vyzkoušíte kapsle Evoluzione, dostanete stoprocentní arabiku. Okouzlí vás příjemnou chutí, ve které ucítíte tóny citronu, pomeranče a mandlí.