Kompatibilní kapsle Nescafé Dolce Gusto

 

Káva patří k celosvětově nejoblíbenějším nápojům. Není divu, že existuje celá řada možností, jak si ji připravit. Jednou z těch novějších, ale velmi oblíbených, jsou kávové kapsle. Díky nim si totiž můžete uvařit i v domácích podmínkách vynikající kávu jako od profesionála.

#ShowMore#

Jaký kávovar? Rozmýšlejte dobře

Pokud jste i vy přemýšleli o pořízení kávovaru na praktické kapsle, vězte, že mají širokou škálu využití. Můžete si díky nim dopřát lahodné espresso, napěněné cappuccino nebo třeba latte macchiato plné mléka. To všechno rychle a jednoduše, v podstatě na jedno stisknutí knoflíku.

Výběr kávovaru ovšem není dobré podceňovat. Každý je totiž uzpůsobený jen na kapsle konkrétní značky. Pro ty konkurenční pak není kompatibilní. Než tedy vyrazíte do obchodu pro nový přístroj, podívejte se, jakou kávu si v něm budete moct připravit.

Kávové kapsle v sobě obsahují mletou kávu různých druhů. Najdete v nich arabiku, která se vyznačuje jemnou chutí s celou řadou exotických podtónů. Je sladší a obsahuje méně kofeinu.

Můžete narazit ale i na kapsle s robustou, která je silnější a mnohem více hořká. Má také nižší kyselost a zemitější chuť. Některé značky také nabízejí kapsle s horkou čokoládou, kakaem nebo čajem.

Jednoduchá příprava kávy

A v čem vlastně tkví hlavní výhody kapslí oproti klasické kávě? Jak už bylo řečeno výše, je to hlavně jednoduchá příprava. V každé kapsli už se nachází předem odvážené ideální množství kávy. Nemusíte odpočítávat lžičky, ani řešit kolik směsi na ten který nápoj potřebujete. Práce s kapslemi navíc nenadělá žádný nepořádek – káva se nikam nevysype a vy nemusíte otírat linku ani kávovar.

Díky vakuovému balení si káva navíc skvěle uchovává své vlastnosti. Na rozdíl od klasické mleté kávy si tedy nemusíte dělat žádnou velkou starost se skladováním. Káva v kapslích totiž zůstane chutná a voňavá i po delší době.

Drobnou nevýhodou je, že kapsle nelze zrovna dobře recyklovat. Většina z nich patří do směsného odpadu. Pokud jste ovšem zodpovědní, můžete je přece jen vytřídit, i když to bude chtít trochu práce navíc. Zbytky kávové sedliny můžete vytřít a hodit na kompost nebo do bioodpadu. Mističky jsou většinou plastové, takže po vypláchnutí patří do příslušného kontejneru. Víčko je pro změnu z hliníku, takže zkuste najít speciální kontejner na tento materiál.

Existují už ale i kapsle celohliníkové, které je možné cele recyklovat. V některých případech je dokonce můžete poslat zpět výrobci.

Jedinečný kávový zážitek díky kapslím Musetti

Pokud jste se rozhodli pro nákup kávovaru na kapsle, možná vám do oka padl přístroj určený pro oblíbenou značku Nescafé Dolce Gusto. Lze jej plnit právě těmito originálními kapslemi, ale můžete zvolit i alternativu.

Alternativní kapsle nemusí být nutně horší. Možná jen nabízí odlišné příchutě, které byste chtěli vyzkoušet, nebo jsou pro vás cenově výhodnější.

Kapsle kompatibilní s Nescafé Dolce Gusto nabízí také značka Musetti. Ta se může chlubit kvalitní kávou, která je vyráběná s naprostou profesionalitou i výjimečnou péčí. Kapsle prodává v baleních po dvanácti kusech, což je tak akorát, abyste mohli zkoušet a ochutnávat, než si vyberete svoji srdcovou záležitost.

Můžete si dopřát například Nescafé Dolce Gusto kompatibilní kapsle na přípravu espressa, cappuccina, ale i třeba bezkofeinové kávy.

V nabídce najdete také kapsle Musetti Evoluzione – stoprocentní arabiku, v níž ucítíte tóny citronů, pomerančů nebo mandlí.

Zkusit můžete i kapsle Musetti Cremissimo, díky kterým si vychutnáte nádherně krémovou kávu s příchutí kakaa a lískových oříšků.

 

Zpět do obchodu