Bezkofeionové E.S.E PODY

Milovníci kávy mají dnes nepřeberné množství možností, jak si tento lahodný nápoj připravit. Jednou z nich jsou i moderní E.S.E. pody – kávové sáčky určené pro přípravu dokonalého espressa. Dopřát si je můžete dokonce i v bezkofeinové variantě.

#ShowMore#

Co jsou to E.S.E. pody

E.S.E pody jsou inovativním prostředkem, který vám umožní vychutnat si vynikající kávu jako z pravé italské kavárničky. Jejich název je odvozen z anglických slov „easy serving espresso“, tedy snadno připravitelné espresso.

Jedná se o sáčky, které obsahují porcovanou mletou kávu. V každém jí je právě 7 gramů, což je podle uznávaných standardů přesné množství pro správné espresso.

Pro využití E.S.E. podů je potřeba speciální kávovar (podobně jako na kávové kapsle). Teoreticky můžete ale sáčky vyzkoušet i v klasickém pákovém kávovaru. Příprava je snadná a rychlá – žádné zbytečné odvažování ani káva rozsypaná po lince. Na rozdíl od kávových kapslí jsou navíc E.S.E. pody šetrné k životnímu prostředí. Jsou totiž rozložitelné a dají se vyhodit i na kompost nebo do bioodpadu.

Výsledná káva, kterou z podů dostanete je lahodná a voňavá, jako by vám ji naservíroval vyškolený profík. Ale co když si z nějakého důvodu musíte odepřít kofein? Nezoufejte, protože řešení je na dosah ruky. E.S.E. pody existují i v bezkofeinové variantě a nejsou o nic horší než ty kofeinové.

Kofein není pro každého

To, že káva přirozeně obsahuje kofein, ví asi každý. Je to často jeden z důvodů, proč ji pijeme. Povzbudí nás a dodá potřebnou energii. Může mít navíc pozitivní vliv na trávení i srdeční činnost.

Každá mince má ovšem dvě strany, takže ani s kofeinem to není tak jednoduché. Někomu prostě nesvědčí, někdo si jej nemůže dovolit ze zdravotních důvodů. Přílišná konzumace se nedoporučuje ani těhotným a kojícím ženám.

Kofein může mít negativní vlivy na centrální nervový systém, u některých jedinců zapříčiňuje problémy se spánkem, neklid, nebo dokonce úzkosti. Někomu káva s kofeinem pro změnu způsobuje nepříjemné pálení žáhy.

Pokud patříte k lidem, kteří se kofeinu vzdali – ať už na radu lékaře, nebo z vlastní vůle – můžete si přesto pochutnat na skvělé kávě. Ta bezkofeinová má dlouhou tradici a v dnešní době rozdíl v chuti ani vůni téměř nepoznáte.

Kofein zmizí, pozitivní účinky zůstanou

V současné době se k odstranění kofeinu z kávových zrn přistupuje dvěma způsoby. Takzvaný evropský využívá chemickou látku zvanou dichlormethan. Díky ní zmizí z kávových zrn až 97 % kofeinu. Vůně i chuť přitom zůstávají.

Švýcarský vodní způsob se obejde bez chemie. Využívá totiž horké vody a páry. Odstraní kofein z kávových zrn téměř stoprocentně, hrozí ale lehké oslabení chuti i typického aromatu.

Ani u bezkofeinové kávy ale nepřicházíte o zdravotní benefity. I tento nápoj totiž pozitivně ovlivňuje mentální zdraví a dle některých studií může chránit mozkové neurony. Tím by mohl fungovat jako jistá prevence proti Alzheimerově či Parkinsonově chorobě.

Spekuluje se také o tom, že káva – ať už s kofeinem, nebo bez něj – pomáhá snižovat riziko vzniku cukrovky druhého typu.

Káva je také výborným zdrojem antioxidantů, které chrání naše buňky před stárnutím a dalšími nepříznivými vlivy. Během procesu odstraňování kofeinu dochází jen k malé ztrátě. I bezkofeinová káva je tedy na tyto látky velmi bohatá.

Zkuste pody od Musetti

Jestliže chcete vyzkoušet E.S.E. pody bez kofeinu, sáhněte nejlépe po těch od společnosti Musetti. Můžete od nich totiž očekávat prvotřídní kvalitu. Kávové pody Musetti Decaffeinato se prodávají v balení po 18 kusech. V každém sáčku na vás čeká vynikající bezkofeinová káva, která se vyznačuje příjemnou vůní i lahodnou chutí, v níž převládají tóny vanilky a sušeného ovoce.

 

 

Zpět do obchodu