Bezkofeinové kapsle

Káva je pro mnoho lidí každodenní nutností. Pomáhá nám nastartovat nový den, dodá nám energii během práce a zpříjemní volné chvilky. Připravit si ji můžete na mnoho způsobů – od kávovaru přes moka konvičku až po instantní variantu. V poslední době se staly velmi oblíbené kávové kapsle. Můžete si je vychutnat dokonce i v bezkofeinové variantě.

#ShowMore#

Rychlá a jednoduchá cesta k voňavému šálku

Kávové kapsle mají celou řadu výhod. Práce s nimi je snadná a zároveň rychlá. Nemusíte nic odměřovat – v každé kapsli najdete ideální množství mleté kávy pro přípravu vámi vybraného nápoje – ať už je to espresso, latte macchiato nebo třeba cappuccino. Zároveň nehrozí, že potřísníte kuchyňskou linku nebo kávovar – takže jeho údržba je o to jednodušší.

Kapsle jsou nenáročné i na skladování. Káva si totiž díky vakuovému balení uchovává svoji chuť i vůni, a to i po delší době. Drobnou nevýhodou je obtížná recyklace. Většina obalu od kapslí patří do směsného odpadu, ale pokud chcete být poctiví, můžete vypláchnout mističky a vytřídit je do plastu.

Abyste si mohli kávu z kapslí připravit, budete ovšem potřebovat speciální kávovar. A na jeho výběru opravdu záleží.

Rozmyslete si, jakou kávu od přístroje očekáváte

Kávovarů určených pro využití kapslí najdete na trhu spoustu. Počítejte ale s tím, že každý model si rozumí jen s kapslemi konkrétní značky. Kávu od konkurence si na nich nepřipravíte. Proto si nejprve dobře rozmyslete, jaké nápoje si budete chtít díky přístroji vychutnávat a prostudujte si nabídku kapslí. Většina značek nabízí širokou škálu možností – od různých druhů káv přes horkou čokoládu nebo kakao až po čaje. Orientujte se samozřejmě i podle ceny kapslí, jejich dostupnosti nebo velikosti balení.

Kapsle bez kofeinu? Žádný problém

Jestliže jste se z nějakého důvodu rozhodli vzdát kofeinu, nemusíte se zároveň vzdávat kávy. S tou bezkofeinovou začalo lidstvo experimentovat už v 19. století a dneska je naprostou samozřejmostí. Najdete ji ve variantě zrnkové i mleté a samozřejmě i v podobě kávových kapslí.

Nemusíte se obávat o její chuť ani vůni – tyto vlastnosti zůstávají zachovány i po odstranění kofeinu. K tomu se přistupuje ještě před pražením kávy, a to buď pomocí dichlomethanu (takzvaný evropský způsob), nebo prostřednictví horké vody, páry a aktivního uhlíku (takzvaný švýcarský vodní způsob).

V obou případech dochází téměř k úplnému odstranění kofeinu. Švýcarský způsob je o něco účinnější – zbavuje zrna kofeinu skoro na 100 %. Evropský má účinnost kolem 97 %, ale zároveň si takto ošetřená káva lépe zachovává své původní vlastnosti.

Proč pít kávu bez kofeinu

Samotný kofein není nebezpečný, naopak nám může přinášet zdravotní benefity (dodává energii, podporuje srdeční činnost nebo trávení). Není ovšem pro každého – někteří lidé jsou na něj zkrátka citlivější a nedělá jim dobře. Mohou zaznamenat potíže se spánkem, neklid nebo úzkosti. Lékaři často nedoporučují kofein ve větší míře ani lidem se srdečními problémy nebo s vysokým krevním tlakem. Vyvarovat by se mu měly také děti a těhotné či kojící ženy.

I káva bez kofeinu má však pozitivní účinky na naše tělo – obsahuje antioxidanty, které chrání buňky před vnějšími vlivy, a podle některých výzkumů má také dobrý vliv na mentální činnost.

Jaké bezkofeinové kapsle vybrat

Pokud jste se rozhodli vyzkoušet bezkofeinovou kávu z kapslí, podívejte se do nabídky společnosti Musetti. Najdete v ní kapsle kompatibilní s přístroji Nespresso® a Nescafé Dolce Gusto®. V obou případech si vychutnáte skvělou kávu zbavenou kofeinu. Vyznačuje se jemným aroma a sladkou chutí, v níž ucítíte především tóny vanilky a sušeného ovoce. Koupíte ji v balení po 10, respektive 12 kusech.

 

Zpět do obchodu