Mletá káva

Kávu, kterou si přejete, namletou pro moka kávu nebo espresso, objevte standardně balenou a nebo v plechovkách Musetti, protože každý okamžik je ten pravý, kdy si můžete vychutnat kávu sami nebo s někým jiným.

 #ShowMore#

Mletá káva – snadná příprava i vynikající chuť

Patříte k milovníkům kávy, kteří nejraději začínají svůj den s šálkem tohoto voňavého nápoje? Nebo si kávu dopřáváte během dne, třeba v rámci krátké pauzy nebo po práci? Ať tak či tak, jistě je pro vás důležité, aby byl obsah hrnečku kvalitní a lahodný a vy jste si ho doopravdy vychutnali. Možná si připravujete kávu mletou – je totiž velmi oblíbená a dá se využít různými způsoby.

V kávovaru i moka konvičce

Mletá káva je, jak už název napovídá, tvořená předem namletými kávovými zrny. Máte s ní tedy méně práce než s kávou zrnkovou, kterou si musíte umlít sami až těsně před přípravou nápoje. Mletá varianta bývá obvykle také o něco levnější.

Příprava mleté kávy je jednoduchá a rychlá. Nepotřebujete k ní mlýnek ani speciální drahý kávovar. Stačí vám horká voda a levnější přístroj dle vašeho uvážení – french press, moka konvička nebo jednoduchý levnější kávovar bez zabudovaného mlýnku.

Při výběru mleté kávy se nejlépe orientujte podle hrubosti pomletí. Zohledněte přitom, jakým způsobem ji budete připravovat. Velmi jemně namletá káva se nejlépe hodí na přípravu espressa, ale i na stále oblíbeného českého „turka“.

Pokud hodláte vařit kávu v moka konvičce, sáhněte rovněž po jemnější, případně po středně namleté kávě. Střední pomletí se hodí i pro překapávanou kávu.

Jestliže vlastníte french press, bude nejlepší využít hruběji namletá zrna.

V praktické plechovce vydrží nejdéle

Mletá káva vám vydrží poměrně dlouho čerstvá, musíte ale dbát na správné skladování. Pomletá káva je totiž náchylnější na vlhkost ještě víc než zrnková. Hrozí jí dokonce i plísně, proto byste měli být při jejím ukládání obzvláště obezřetní.

Sáčky, ve kterých se mletá káva často prodává, nejsou pro samotné skladování vhodné. Po otevření je totiž jen těžko dokonale utěsníte. Lepší je dobře uzavřená nádoba, do níž nepronikne vzduch ani vlhkost.

Značka Musetti proto prodává mletou kávu v plechovkách, které jsou na skladování ideální. Nemusíte tak přemýšlet, do čeho kávu přesypat. Jednoduše ji uložíte na suchém, tmavším místě a můžete si být jistí, že si zachová čerstvost i všechny potřebné vlastnosti.

Dejte přednost kvalitní kávě

Mletá káva možná nemá tak dokonale intenzivní chuť jako čerstvě pomletá zrnková. Pořád se však jedná o vynikající variantu, po které byste měli sáhnout, pokud se nechcete zdržovat dlouhou přípravou.

Někteří kávoví znalci tvrdí, že mletá káva není tak kvalitní. S tímto tvrzením ovšem nelze souhlasit. Na trhu samozřejmě existuje množství značek a druhů a některé z nich mohou mít skutečně horší vlastnosti i celkovou jakost. Pokud ovšem dobře vybíráte, narazíte i na velmi kvalitní mleté kávy, které si vychutná i náročný fajnšmekr.

Hledat můžete třeba mezi kávami značky Musetti. V její nabídce naleznete hned několik rozličných variant.

Vyzkoušejte třeba kávu Mio Espresso, která se vyznačuje jemnou krémovou chutí s podtóny kakaa a pečiva.

Pokud dáváte přednost moka kávě, můžete volit hned z několika příchutí. Zkuste intenzivní voňavé amaretto, lahodnou čokoládu nebo jemný lískový oříšek.

Pro ty, kteří se z nějakého důvodu vzdali kofeinu, existuje bezkofeinová varianta Musetti Decaffeinato s podtóny vanilky a sušeného ovoce. Má jemnou vůni i plnou chuť, takže skoro nepoznáte, že nepijete klasickou kávu s kofeinem.

Ať už se rozhodnete připravovat si svůj oblíbený šálek jakýmkoli způsobem, vězte, že se značkou Musetti chybu neuděláte. Na počátku každého produktu totiž stojí ta nejkvalitnější kávová zrna, která jsou pomletá tím nejpečlivějším způsobem. Na konci pak čeká lahodný šálek, díky němuž se obyčejné pití kávy promění v jedinečný okamžik, který si jednoznačně užijete.

 

 

 

Zpět do obchodu