Kávové E.S.E. PODY

Kvalitní a ekologická přestávka na kávu je pro Musettiho nutností. Proto jsou pody z filtračního papíru Musetti kompostovatelné a lze je vyhodit do bioodpadu, aby byla přestávka 100% ekologická! Pody usnadňují průchod vody do filtru a díky tomu, že se nevytváří odpor, poskytují skutečnou chuť espressa: 7 g všestranné kávy!

#ShowMore#

 

Kávové E.S.E. pody aneb Pravé espresso snadno a rychle

Možností, jak si připravit skvělou kávu, je celá řada. Jednou z těch moderních je i využití takzvaných E.S.E. podů. Pojďme se podívat, o co se vlastně jedná a jaké výhody nám tato technologie přináší.

Káva ze sáčku? Proč ne

Na čajové sáčky jsme všichni dávno zvyklí. Stejně tak na kávové kapsle. Ale co takhle káva ze sáčku? Nebojte se, nejedná se o žádnou instantní náhražku. Naopak, jde o velmi kvalitní kávu, která umožní i amatérům připravit si skutečné espresso. A to bez zbytečně složitého odvažování.

Zkratka E.S.E. znamená „Easy Serving Espresso“, neboli v češtině „snadno připravitelné espresso“. Pody s tímto označením v sobě ukrývají porcovanou mletou kávu, které je právě 7 gramů. To je dle uznávaných standardů přesná míra pro správně připravené espresso.

Pro využití těchto papírových sáčků je nejlepší speciální kávovar, ale teoreticky se dají vložit i do běžných pákových kávovarů. Pak už stačí jen přístroj spustit a čekat, až se vám šálek naplní lahodnou vonící kávou jako z pravé italské kavárničky.

Jednoduše, rychle, ekologicky

A jaké výhody E.S.E. pody přinášejí? Předně je to snadná a rychlá příprava, na jejímž konci dostanete takovou kávu, jakou by vám nejspíš naservíroval profesionál. Někomu může vadit, že si v tomto případě nelze regulovat sílu nápoje, ale o tom pravé espresso není. Tady je naším cílem přiblížit se léty prověřenému postupu a dokonalé chuti, která nás čeká.

Správnou chuť kávy ovlivňuje samozřejmě i způsob jejího skladování. A to je další výhoda E.S.E. podů. Sáčky z filtračního papíru jsou totiž ideálním prostředkem, jak uchovat kávu dlouho čerstvou a krásně voňavou.

Se sáčky se navíc příjemně manipuluje. Na rozdíl od klasické mleté kávy totiž nehrozí, že se vám rozsypou. Nejenže si nepotřísníte kuchyňskou linku, ale zároveň šetříte i váš kávovar. Zůstane totiž déle čistý a nemusíte tak vynakládat tolik času na jeho údržbu.

V neposlední řadě E.S.E. pody potěší zastánce ekologie. Zatímco klasické kapsle nejsou k životnímu prostředí zrovna přátelské, s pody je to naopak. Papírové sáčky jsou totiž rozložitelné a můžete je s klidným svědomím hodit na kompost nebo do bioodpadu.

Jak na výběr v praxi

Kávové pody mohou samozřejmě obsahovat kávy různých chutí a vůní. Je to podobné jako s kávou mletou. Na trhu najdete pody s arabikou, která je jemnější a kyselejší, stejně jako pody s robustou. Ta je naopak hořčejší a silnější. Samozřejmě existují i směsi, které tyto dva základní druhy různě kombinují.

Pokud si nejste jistí, která varianta vám bude chutnat, kupte nejprve menší balení. Značka Musetti například nabízí produkty po osmnácti kusech, které jsou na vyzkoušení ideální. Později můžete sáhnout po větších, v nichž najdete celých 150 porcí vynikající kávy.

 

Zkuste rozličné příchutě od Musetti

Značka Musetti si velmi zakládá nejen na kvalitní kávě, ale taky na šetrném přístupu k životnímu prostředí, což dokládají i mnohé certifikáty, jimiž se může pochlubit. E.S.E. pody jsou skvělou variantou, jak v tomto úsilí pokračovat.

Pokud jste se rozhodli tyto praktické sáčky vyzkoušet, můžete vybírat právě z nabídky káv Musetti. Určitě si tu najdete tu svoji.

Zkuste třeba kávové pody Musetti Cremissimo, směs, v níž převládá jemná arabika, doplněná hořkou robustou. V každém šálku si vychutnáte také podtóny kakaa, lískových oříšků, čokolády a pečiva.

Dáváte-li přednost ovocným tónům v kombinaci s vanilkou, pak sáhněte po kávových podech Musetti Paradiso, od kterých můžete čekat intenzivní a lahodnou chuť, která vás rozhodně nezklame.

V nabídce ale najdete také pody s kávou bez kofeinu nebo třeba speciální výroční směs Gold Cuvée, která vznikla k 80. narozeninám značky Musetti.

Zpět do obchodu