FRUCTUS TEA

Čaj je po vodě pravděpodobně nejčastěji konzumovaným nápojem na světě. Má tisíciletou historii a existuje v celé řadě variant a příchutí. Ten „pravý“ se samozřejmě připravuje z lístků čajovníku. Termínem „čaj“ dnes ale označujeme i ovocné nebo bylinné nápoje, které se louhují podobným způsobem. Na jaké druhy můžete narazit a jak si mezi nimi zvolit ten nejlepší?

#ShowMore#

Čaje Fructus Tea vynikají chutí i intenzivním aroma

Čaj urazil od svého objevení dlouhou cestu – a to nejen geograficky. Proměňovaly se přirozeně i způsoby jeho přípravy a konzumace. Kdysi téměř posvátné rituály vystřídala rychlá příprava pomocí čajových sáčků, které si dopřáváme i v těch nejhektičtějších chvílích. Můžeme si takový čaj vůbec ještě vychutnat? Jistěže ano! Je ovšem potřeba dát si pozor na správný výběr.

Většina lidí se při nákupu čaje orientuje podle příchuti a ceny, což je zcela logické. Myslete ale také na to, aby měl čaj potřebnou kvalitu. Jen tak si díky němu vykouzlíte hrnek skutečně chutného a voňavého nápoje. V tomto případě je ideální sáhnout po osvědčené značce - Fructus Tea.

Musetti si na kvalitě nabízených produktů zakládá odnepaměti. Sortiment tvořila zpočátku káva, ale rozšířil se i o čaje. Na e-shopu najdete i vynikající čaje Fructus – černé, zelené, ovocné i bylinné – stačí si jen vybrat.

Poklady z čajovníku

Pojďme se nyní krátce podívat na jednotlivé druhy čajů. Z lístků čajovníku se připravuje zejména ten černý, který má v Evropě nejdelší tradici a snad právě proto patří i k nejoblíbenějším. Obsahuje kofein a má tedy povzbuzující účinky podobně jako káva.

Z nabídky Fructus Tea můžete vyzkoušet třeba černý čaj Fructus Selection, jehož lístky pocházejí z plantáží ve Rwandě, kde se pěstují ty nejkvalitnější čaje. Sáčky jsou navíc chráněny aroma obalem, takže si nápoj zachová skvělou vůni i lahodnou chuť.

Dalším druhem, který si získal na popularitě zejména v posledních letech, je čaj zelený. I v něm najdete kofein, i když v menší míře. Pořád vás ale dokáže povzbudit a dodat vám potřebnou energii. Zároveň obsahuje celou řadu minerálů a tělu prospěšných látek. Zkusit můžete opět produkt z řady Selection – pochází z Číny a nabízí neodolatelnou chuť i vůni, díky kterým si svůj šálek dokonale vychutnáte.

Ovocné potěšení z čaje

Mnoho lidí nedá dopustit na čaje ovocné. Mají rozmanité chutě, příjemně voní a jsou samozřejmě prospěšné pro naše zdraví. Najdete v nich vitamíny, minerální látky i antioxidanty, které v těle bojují proti volným radikálům a tím mimo jiné pomáhají zpomalovat proces stárnutí. Jelikož ovocné čaje neobsahují tein, mohou si je dopřát i malé děti.

V nabídce Fructus Tea najdete celou škálu příchutí. Co takhle vyzkoušet lahodný čaj s tradiční chutí jablka, které se dokonale snoubí se skořicí? Nebo dáte přednost raději jahodovému čaji ovoněnému sladkou vanilkou? Sáhnout můžete i po brusinkovém, třešňovém, pomerančovém, nebo dokonce švestkovém. Možností je zkrátka spousta a i mlsnější jazýčky si jistě najdou to svoje.

Léčivá síla bylinného čaje

Posledním typem, který je třeba zmínit, jsou čaje bylinné. Tradičně se využívaly hlavně v léčitelství, ale dopřát si je můžete i jako prevenci nebo prostě jen tak na chuť.

Mátový čaj je klasika, která mezi čaji Fructus nesmí chybět. Krásně voní, pomáhá správnému trávení a má uklidňující účinky.

Podobně oblíbený je také čaj heřmánkový. I ten může srovnat potíže se žaludkem a trávením obecně. Navíc je účinný proti křečím, kašli, rýmě nebo menstruačním bolestem. Posiluje imunitní systém a prospívá i dobrému spánku. Je to zkrátka a dobře všestranný pomocník a v nabídce Fructus Tea najdete ten nejkvalitnější, který si vás získá nejen lahodnou chutí, ale i svoji typickou příjemnou vůní.

Zpět do obchodu